Tuloksia

Tältä sivulta löydät Näsijärven Purjehdusseuran järjestämien kilpailujen tuoreimmat tulokset. Vanhemmat tulokset, sekä kaikkien Näsijärvellä järjestettyjen kilpailujen tulokset löydät osoitteesta https://näsijärvenkisat.fi/kisat/.

14.8.2019

Viikkokisa 5 Nässyllä

Tulokset:

H-vene
1. Arconnet, FIN-891, Mikko Aromaa, TaPS
2. Plevna, FIN-814, Olli Rajala, TaPS
3. Santen, FIN-883, Petri Laaksonen, TaPS 
4. Panta Rei, FIN-736, Arto Koivula, N
5. Ada Victoria, FIN-742, Mauri Sandberg, TaPS

LYS
1. Tuulia 2, FIN-11181, Timo Kettunen, N, 1:10:58/1:11:41
2. Vitalina, FIN-8081, Esa Lahtinen, N, 1:03:12/1:12:03
3. Patu, FIN-289, Otto Lähteenkorva, TaPS, 1:02:15/1:19:03
4. Lazy, L-2569, Mika Salmivalli, TaPS, 1:17:05/1:20:56
5. Ada, L-3708, Aki Kulju, V-71, 1:12:22/1:22:30
6. Britney. -, Antti Tavinen, TaVe, 1:16:55/1:23:04

6.-7.8.2019

Pokaalikisa (juniorit)

Tulokset:

Laser Radial
1. Otto Dahlberg 5
2. Kivi Siik 6
3. Eppu Kiiskilä 7
4. Roope Rellman 8

Zoom
1. Onni Ahonen 3
2. Eetu Jalkanen 5
3. Ilmari Hyrynen 8

Optimisti
1. Teemu Rellman 4
2. Ossi Suominen 4
3. Saimi Ronkainen 8
4. Niklas Ekholm 11
5. Frea Couceiro 15

13.7.2019

Sappisalo Runt

Tulokset:

  1. Elysion, Reijo Penttinen
  2. Day Dream, Matti Nurminen
  3. Elviira, Tommi Liimatainen
  4. Nefertiti, Mika Sipilä
  5. Alexa, Sakari Mansikkamäki
  6. Lazy, Mika Salmivalli
  7. Born Free, Kari Pääkkönen
  8. Jannika, Hannu Pääkkönen
  9. Mereneea, Siiri Mäki-Turja
  10. Bettina, Samuli Vornanen
  11. Havella, Valtteri Toiva
  12. Aurora, Sari Hurmansalo

12.6.2019

Viikkokisa Nässyllä

LYS
1. FIN 146, 57.5875 (0.85)
2. Tuulia 2, 58.0245 (1.01)
3. Vitalina, 59.014 (1.14)
4. Ada, 61.2165 (1.11)
5. Britney, 61,524 (1.08)
6. Lazy, 61,956 (1.08)
7. Albertina, 62,3265 (1.11)
8. Hesuki, 62.9206 (0.97)

H-veneet
1. FIN 891, 49:05
2. FIN 883, 49:35
3. FIN 814, 50:21
4. FIN 736, 50:45

8.6.2019

Suolavesikisa, Airisto

Tulokset:

1. Favorita, Baltic 38, Erkki Laasonen, UPS, 2:53:24

2. Helmi, Absolut 38, Jyrki Eschner, N, 2:58:45

3. Sunchaser, Swan 43, Jorma Escher, N, 3:09:54

4. Ainotar, Jeanneau SO 36i, Pekka Klemola, N, 3:12:31

5. Adele, Hallberg-Rassy 36 MkII, Timo Kulonen, N, 3:18:37

6. Tahitia. Långedrag 402, Vesa Kaasalainen, N, 3:19:29

7. Idefix, Jeanneau SO 32.2, Mika Keinonen, N, 3:21:15

8. BluePepper, Finngulf 33, Pauli Tossavainen, N, 3:21:34

9. Henriikka, Jeanneau Performance SO 36i. Lasse Löyttyniemi, N, 3:32:37

4.6.2019

Junnu 4

Laser Radial

Tulokset

1. Eppu Kiiskilä, TaPS

2. Rudolph Salminen, TaPS

3. Kivi Siik, TaPS

4. Vilho Aaltonen, TaPS

5. Onni Hyttinen, TaPS

25.-26.5.2019

2.4 mR Ranking 1 2019

Kokonaistulokset, 25.-26.5.2019

1. Lehtinen, Simo, BSF, 9,0

2. Bjurström, Rikard, N, 10,0

3. Kokkala, Antti, RPS, 23,0

4. Oxby, Anna-Liisa, NSK, 25,0

5. Grönroos, Petteri, N, 28,0

6. Strömman, Pelle, WSF, 29,0

7. Laine, Janne, NSK, 30,0

8. Dahlberg, Marko, N, 35,0

9. Nurmio, Harri. TaPS, 36,0

10. Lindfors, Kalevi, BSF, 38,0

11. Dahlberg, Otto, N, 39,0

Tulokset, 25.5.2019 (ensimmäinen päivä)

1. Lehtinen, Simo, BSF, 2,0

2. Dahlberg, Marko, N, 4,0

3. Oxby, Anna-Liisa, NSK, 6,0

4. Bjurström, Rikard, N, 7,0

5. Grönroos, Petteri, N, 9,0

6. Lindfors, Kalevi, BSF, 10,0

7. Laine, Janne, NSK, 11,0

8. Dahlberg, Otto, N, 11,0

9. Kokkala, Antti, RPS, 12,0

10. Strömman, Pelle, WSF, 15,0

11. Nurmio, Harri, TaPS, 22,0